Previous Next

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 3C, Przemysław Banaś, zdobył prestiżowy tytuł laureata XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbywała się 6-7 czerwca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest to ogromny sukces, ponieważ w tej edycji olimpiady startowało aż 8500 uczniów, a Przemek zdobył ostatecznie 9. miejsce.

Uzyskanie tego tytułu gwarantuje wstęp na aż 60 uczelni bez procesu rekrutacji - w tym na kierunek lekarski, psychologię, prawo i inżynierię środowiska. Podziękowania kierujemy do pani dr Joanny Malary, która była opiekunką merytoryczną naszego ucznia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Previous Next

W dniu 27.05 odbyły się zajęcia terenowe w ramach projektu Go Green, Go Digital. Uczniowie klasy 2a zrzeszeni w dwóch kołach biologicznym i chemicznym udali się w miejsce łączenia się rzek Niacyny i Rudy. Badaniami objęto powietrze, porosty, wodę i glebę. Obserwacja biologiczna na drzewach przy użyciu binokularu oraz zliczanie natężenia ruchu drogowego, pozwoliło określić stopień zanieczyszczenia powietrza. Badania fizykochemiczne wody i gleby (kwasowość, azotany i przewodność) pozwoliły zapoznać się ze stanem środowiska na terenach okolic Rybnika.

Zapraszamy do wsparcia uczniów naszej szkoły w budowie interaktywnej aplikacji chemicznej. Jej celem jest pomoc w nauce chemii uczniom szkoły podstawowej. Prosimy o zagłosowanie na Athomu w linku poniżej oraz bliższego zapoznania się z projektem. 

https://glosuj.explory.pl/?cid=1715&cac=submission&ctx=page&cm=0&sid=2247

📣 Przypominamy o trwającej rekrutacji do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej!

Jeśli chcesz rozwijać swoje pasje w nowoczesnej szkole prowadzonej przez Politechnikę Śląską – to dobry moment, aby złożyć wniosek 😊

🖥️ Wnioski można składać:
• elektronicznie poprzez system rekrutacyjny
lub
• osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00–15.30.

Nie zwlekaj – dołącz do społeczności ambitnych i kreatywnych uczniów! 🎓